ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Dresuar Modelleri ve Fiyatları

Dresuar modelleri genellikle antre dekorasyonunda tercih edilen şık aksesuar mobilyalarıdır. Dresuar modelleri hem işlevsellik hem de görünüm bakımından alternatiflere sahiptir. Daha estetik bir görünüm için sıklıkla aynalarla birlikte dekore edilirler. Mazello online mağazamızdan ister aynalı isterseniz de aynasız dresuar modellerimizi dekorasyonunuzun bir parçası olarak kullanabilirsiniz. 

Dresuarlarda önceleri yalnızca klasik modellere rastlamak mümkünken şimdilerde modern çizgilere sahip dresuar modellerine de yer veriliyor. Seçenekler arasından kullanılacağı odaya göre ihtişamlı veya sade bir model tercih edilebilir. İç mekanların hangi alanında kullanılırsa kullanılsın dresuar modelleri göz alıcı tasarımlarıyla ilginizi çekmeyi başaracaktır. 

Dressuar Çeşitleri Nelerdir?

Dresuar çeşitleri çekmeceli, çekmecesiz, 2 ayaklı ve 4 ayaklı gibi alternatiflere sahiptir. Çekmeceli dresuarlar kişisel eşyalarınızı depolamak için önemli bir saklama alanı sağlar. 2 ayaklı dresuar modeleri ise genellikle duvara dayalı şekilde tasarlanır. 

Geleneksel, klasik, spor, modern ve vintage gibi tarzlara uygun çeşitli modellerde dresuar çeşitleri vardır. Ahşap ve metal tonlarda tasarlanan dresuarlar çeşitli renk seçenekleriyle her eve uyumlu hale dönüşür.  Genellikle toprak tonları, siyah, beyaz ve metalik renklerde kullanıma sunulurlar.

Özgün Tasarımların Bir Arada Bulunduğu Dresuar Modelleri

Dresuar modelleri genel olarak ahşap, MDF veya mermer malzemeden yapılır. Bu modelleri son yıllarda ferforje tasarımlar takip etmektedir. Hem evlerde hem de iş yerlerinde kullanılan dresuarlar özgün tasarımlarıyla yaşam alanlarınızda farklı tarzları ortaya çıkarmanıza yardımcı oluyor. 

Ahşap her zaman olduğu gibi dresuar modellerinin vazgeçilmezi. Ahşap ve metal malzemenin birlikte tasarlandığı özel dresuar modelleri ise özgün bir tarz oluşturmaya yardımcı oluyor. Mermer dresuar ise retro stil mobilyalarla göz alıcı tasarımlara dönüşebiliyor. 

Göze çarpan özgün tasarımların yer verildiği dresuar modeleri koridor, salon ve yatak odasında kullanılabilecek türdendir. Her mobilya ile estetik bir uyum yakalan modelleri seçerek kullanılacağı alanda şık bir görünüm oluşturmak mümkündür. 

Dresuar Modelleri ile Koridorlarınız İşlevsellik Kazansın

Evin koridorunda şık görüntüsü nedeniyle tercih edilen dresuar modelleri, işlevselliği ile de kullanıcısına kolaylık sağlıyor. Özellikle çekmeceli dresuar modelleri kişisel eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz saklama alanı sunar. 

Koridorda kullanılması planlanan aynalı dresuar modelleri evden ayrılmadan önce önünde hazırlanabileceğiniz ve makyaj yapabileceğiniz fonksiyona sahiptir. Askılıklı dresuarlar portmanto görevi görürken, çekmeceli dresuarlar ise anahtar, fatura, şarj aleti ve makyaj malzemeleri gibi eşyaların içerisine konulduğu hem hoş görünümlü hem de işlevsel mobilyalardandır. 

Evinizin Enerjisini Değiştirecek Dresuar Modelleri

Ev dekorasyonuna farklı bir soluk getiren dresuarlar, dekoratif objelerle tamamlanarak kendi tarzınızı ortaya koyabileceğiniz ürünlerdir. Beyaz dresuarlar retro tarzda koyu renk mobilyalarla tercih ederken, siyah dresuarlar ile zıt renk uyumunu elde edebilirsiniz. 

Dresuarların her ne kadar dresuar aynası ile tamamlanmasına alışkın olsak da tablolar ile de kusursuz bir görünüme dönüşebilirler. Dresuarın üst bölümüne yerleştirilecek bir tablo veya ayna evinizin enerjisini değiştirebilir. 

Tablo ile birlikte dekore edilen tasarımlarda vurgunun daha çok tabloda olabileceğini unutmayın. Dresuarın ön planda olması isteniyorsa ayna ile birlikte dekore edilmesi tavsiye edilir.

Estetik Görünümleriyle İlgi Çekici Dresuar Modeller

Farklı tasarımlarıyla beğeninize sunulan dresuarlar estetik görünümleriyle ilgi çekici mobilyalar arasındadır. En dikkat çekici dresuar modelleri kuşkusuz eskitme veya ahşap tasarımlardır. Ferforje tasarımlar ise ortama daha modern bir hava katabilir. 

Antre ve salonlarda ilgi çeken bir diğer model ise mermer görünümlü dresuarlardır. Ayakları ahşaptan malzeme ile yapılmış ve masa olarak kullanılan bölümü ise mermer olan modeller kusursuz bir görünüm sunabiliyor. Elbette diğer tasarım ürünleriyle uyumlu olacak şekilde seçilmesi görünümünün ilgi çekiciliğine katkı sağlayacaktır. 

Dresuar Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dresuar seçimi yapmadan önce birlikte kullanılacak aksesuar ve mobilyaların uyumu her şeyden önce gelen dekorasyon kuralıdır. Aksi halde istenmeyen ve karmaşık bir görünüm ortaya çıkabilir. Evin ve mobilyaların genel tarzına uygun seçilmiş bir dresuar ile estetik görünüm yakalanmış olur. 

Tercih edilecek dresuarın ölçüsüne dikkat etmekte fayda var. Kullanım tarzına ve ev koşularına bağlı olarak bir tercihte de bulunulabilir. Örneğin eşyalarınızı içerisinde muhafaza etmek istiyorsanız çok çekmeceli modelleri tercih edebilirsiniz. Çocuklu ve evcil hayvanı olanlara ise uzun modeller tavsiye edilir. 

Ortama daha geniş bir görünüm kazandırılmak isteniyorsa seçilen dresuar modelinin alanın dar ve karanlık noktasına yerleştirilmesi ve ayna ile tamamlanması önerilmektedir. Böylece alan daha geniş görünecektir. Ayrıca dresuar aynası ile birleştirilen tasarımlar ferah bir ortam için zemin hazırlayacaktır.

Dresuar Kullanım Alanları

Dresuarın antrelerde kullanıldığı bilinse de kullanım alanı yalnızca bununla sınırlı değildir. Salonlarda veya yatak odalarında da ihtiyaca uygun modellere rastlamak mümkün. Özellikle yatak odalarında ayna ve puf gibi aksesuarlarla birlikte kullanılabilir. 

Evlerin koridorlarında yer verilen dresuarlar evinizin girişinin hoş görünmesine yardımcı olurlar. Şık bir dresuarın tamamlayıcı unsuru duvar aynasıdır. Ayrıca dresuarın üzeri çeşitli aksesuarlar ile dekore edilerek göze hitap eden bir tasarım hazırlanabilir. 

Esnek modelleri sayesinde küçük salonlarda konsol yerine yerden tasarruf sağlayacak şık bir dresuar modeli tercih edilebilir. Salonlarda kullanılan dressuarlar çeşitli boyutlarda konsol aynaları ile birlikte dekore edilebilir özelliktedir. Kendi stilinizi oluşturmak için seçebileceğiniz birbirinden şık salon dresuar modelleri ve konsol ayna modelleri uygun fiyatları ile Mazello’da sizleri bekliyor.

Dresuar Montajı Nasıl Yapılır?

Evin her odasında kullanılabilen dresuarlar iki veya dört ayaklı şekilde tasarlanıyor. Genellikle iki ayaklı dresuar modelleri duvara monte edilir şekilde hazırlanır. Dört ayaklı dresuar modellerinde ise hem duvara monteli hem de monte edilmeden yani doğrudan yerleştirilebilen seçeneklere rastlanabiliyor. 

Koridorlarda tercih edilen iki ayaklı modeller yerini salon ve yatak odalarında dört ayaklı dresuar modellerine bırakıyor. Koridorlarda ve yatak odalarında tek çekmeceli veya çekmecesiz aynalı dresuarlar tercih edilirken salonlarda çekmece sayısının daha fazla olduğu modeller revaçtadır. 

Dekoratif Görünüm için Dresuar Süslemesi Nasıl Yapılır?

Evinize yeni satın aldığınız bir dresuarı süslemek son derece keyiflidir. Modaya uygun ve kendinizden katabileceğiniz dekoratif ürünlerle odanızı renklendirebilirsiniz. Fakat dekorasyonu tasarlarken işlevsel özelliklere sahip olmak da ön planda olmalıdır. Özellikle sık kullanacağınız ve görsel özeliğe sahip ürünlere dresuarın üzerinde ve çevresinde yer verebilirsiniz. 

Dresuar dekorasyonunda farklı bir fikir olan ayaklı bir lambader ürünlerinizle iyi bir ikili oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda ayna kullanıcıları için de güzel bir şölen oluşturur. 

Dar alanlarda kalan mobilyalar arasında yer alan dresuarlarınızı alanın dar görünmesine engel olmak için ufak boyutlu tasarım ürünlere odaklanabilirsiniz. Örneğin birçok anahtarın yerleştirilebileceği bir anahtarlık dekorasyon bütünlüğü ve fonksiyonel bir kullanım sağlayabilir.

Yenilikçi ev tasarımlarında bulunan dresuar mobilyalarınızda kullanacağınız aksesuarlarınızda mini boyutlarda bir saksı çiçeği veya gümüş bir vazo tercih edebilirsiniz. Zevkinize göre farklı türde objelere yer vererek keyifli bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Dresuarlar evinizin sanatsal bir mekanı da olabilir. Beğendiğiniz bir portreyi bu mobilyaların sağ ve sol tarafına, duvar üzerine konumlandırabilirsiniz. Boy aynası ile birlikte kullanım için aynanın çok yakınına yerleştirilmesi önerilmez. Göz önünde bulundurulması gereken özellik ayna görünümünü bozmamasıdır. 

Çok çeşitli malzeme türleriyle üretilen ve farklı renk tonları olan dresuar mobilyalarında süsleme yaparken kalabalık bir görünüm oluşmaması için aşırıya kaçmamak önemlidir. Yüzey alanının en çok %40’unu kaplayacak şekilde alan kullanılabilir. 

Sadeliği seven bir ruha sahipseniz, mobilyanızı dekore etmeniz gerekmez. Süslemek sadece bir seçenektir. 

Tavan uzunluğu kısa olan odalarda ve koridorlarda dresuardan daha yüksek mobilyalara yer vermeniz, dengesiz bir görünüme neden olabilir. Mobilya satın alırken ürünün konumlandırılacağı yerin ölçülerini göz önünde bulundurmalısınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR