MZ-031
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-031
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-009
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-0010
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-002-2202
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-002-2100
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-002-2027
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-001-1083
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-001-1061
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-001-1034
ADET
Fiyat Sorunuz
1

Puf Modelleri ve Fiyatları

Birbirinden farklı modelleri bulunan puflar yatak odalarında, salonlarda, çalışma odalarında, mutfaklarda veya balkonlarda tercih edilebiliyor. Puflar görünüm itibariyle küçük ancak dinamik ve işlevsel mobilya parçalarındandır. Her odaya farklı bir fonksiyon kazandırmaları yani çok yönlü olmaları nedeniyle çeşitli renklerde ve kumaşlarda puf modeline rastlamak mümkün.

Puflar yaşam alanlarında hem estetik görünümü hem de konforu nedeniyle tercih edilirler. Son derece kullanışlı olan bu mobilyaların tasarım detayları incelendiğinde yerleştirildiği odaya uyum sağlayan boyutları ve sandık gibi işlevsel özellikleri ile dikkat çekerler. Çeşitli zevklere hitap edecek şekilde tasarlanan puf modelleri ile her eve veya ofise uyumlu bir seçenek her zaman vardır. 

Yatak Odası için Puf Modelleri

Yatak odalarında tercih edilen puflar makyaj masalarının adeta tamamlayıcısıdır. Odanın dekorasyonunu güçlendirmesinin yanı sıra ayna karşısında hazırlık yaparken oturup dinlenebileceğiniz bir alan sağlarlar. 

Deri, süet veya parlak kumaşlardan üretilen puf modelleri arasından yatak odalarına seçim yaparken yer kaplamaması amacıyla daha minimal modeller tercih edilmektedir. Her boyutta yatak odası ile uyumlu olabilecek sayısız puf modelleri arasından kendi zevkinizi yansıtan modelleri kolaylıkla bulabilirsiniz. 

İşlevlerine ve görünümlerine göre nerede kullanılacağına karar verebileceğiniz örnek puf modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Sandıklı Puf Modelleri

Yer verildiği alanda eşya saklama özelliği sunan sandıklı puf modelleri oldukça kullanışlı ürünlerdir. Görünüm itibariyle birbirinden ayrılır hissi uyandırmazlar. Oldukça sağlamdırlar ve yerinden kaldırırken zorluk oluşturmaması için uygun malzeme ile tasarlanırlar. 

Tekli veya ikili oturmaya müsait olacak şekilde hazırlanan sandıklı puf modelleri salonlarda, yatak odalarında, mutfaklarda ve evlerin koridorlarında daha çok tercih edilmektedir. Yatak odalarında tercih edilen sandıklı puflar genellikle uzun modellerden oluşur. 

Mutfaklarda sandalye yerine kullanılan ve kullanılmadığı anda masanın altına itilebilen sandıklı puf modelleri yerden tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Koridorlarda ise ayakkabı giyme ve çıkarma sırasında oturabileceğiniz bir alan sunarlar. 

Kollu Puf Modelleri

Kollarını yaslamadan rahat edemeyenler için bazı puf modellerinin kol eklenerek tasarlandığı görülebilmektedir. Rahat oturma alanı sunan kollu puf modellerinin bazılarında arkalık da bulunabiliyor. 

Daha çok salonlarda tercih edilen kollu puf modelleri, büyük yatak odasına sahip olan kişilerce de tercih edilmektedir. Klasik görünümüyle bulunduğu odaya otantik bir görünüm kazandıran kollu puflar kişisel zevke göre tasarlanan odaların da vazgeçilmez mobilyasıdır. 

Yuvarlak Puf Modelleri

Yuvarlak puf modelleri birbirinden farklı boyutlarda tasarlanabiliyor. Salonlarda bazen yan sehpa veya orta sehpa olarak kullanılabilen yuvarlak seçenekler, küçük tasarımlarıyla yatak odalarının da en çok tercih edilen modelleri arasında geliyor. 

Yuvarlak puf modelleri adeta dar alanlarda tasarruf etmek isteyenler için tasarlanmış. Kısa-kalın bacakları olan yuvarlak puflar daha klasik görünüme sahipken, uzun-ince görünümlü bacaklara sahip olan puflar ise modern çizgilere sahip odaların tamamlayıcısıdır. 

Kare Puf Modelleri

Kare puflarda büyük ebatlar genellikle salon veya oturma odası kullanımına uygun olarak tasarlanır. Çalışma odalarında veya yatak odalarında ise küçük ebatları daha çok tercih edilmektedir. Salonlarda orta sehpa gibi hizmet ederlerken, çalışma odalarında ise masanın altına yerleştirilerek arada bir ayaklarınızı uzatarak dinlenebilmenize fırsat verirler. 

Küçük mutfaklarda sandalye kullanmak yerine minik kare puflar tercih edebilirsiniz. Böylece alana işlevsellik kazandırmış olursunuz. Rengarenk puflar ile mutfak konseptinizde uyumu yakalamak mümkün olacaktır. 

Uzun Puf Modelleri

Uzun puf modelleri sandıklı, kollu, tekli, ikili ve sırt dayamalı gibi çok çeşitli ürün yelpazesine sahiptir. Klasik modeller genellikle deri veya ahşap ayaklı modellerden oluşur. Ancak modern görünümlü ahşap ayaklı uzun puf modellerine de rastlanabilmektedir. Ferforje tasarımının buluşturulduğu uzun puf modelleri ise genellikle balkonlarda veya bahçelerde tercih ediliyor.

Dikdörtgen görünümünde olan uzun puf modellerine işyeri ve ofislerde yer verilebilir. Konforuyla uzun, dikdörtgen puf modelleri misafirlerinizi ağırlarken koltuğun rahatlığını aratmayacaktır. İşlevsel özellikleri nedeniyle sandıklı uzun puflar mutfakların ve salonların en çok tercih edilen modelleri arasında geliyor. 

Puf Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Pufların çok yönlü olarak tasarlandığından bahsetmiştik. Bu nedenle şekil, boyut ve stil bakımından çok çeşitli seçenekler sunması elbette şaşırtıcı bir durum değildir. Peki, alternatif bu kadar çokken puf seçerken nelere dikkat edilmelidir?  

Öncelikle seçeceğiniz pufun hangi odada ve hangi amaçla kullanılacağına karar vermek gerekiyor. Örneğin salonlarda televizyon karşısında ayağınızı uzatarak dinleneceğiniz bir oturma alanı oluşturmak için büyük ve yumuşak bir puf tercih edilebilir. Yan veya orta sehpa olarak kullanılacaksa pufun sağlam ve üzerinde duracak nesneler için düz modele sahip bir puf daha doğru bir seçim olabilir. 

Geniş renk ve malzeme seçeneği bulunan puflar arasından hangisine karar vereceğiniz ise kullanılacağı odaya göre belirlenebilir. Ev dekorasyonunda fark yaratmak için puf seçerken odanın tarzının, diğer mobilyaların renginin ve kullanım amacının göz önünde bulundurulması önemlidir. Ayrıca kullanılacak alanın büyüklüğü de puf modelinde belirleyici özelliğe sahiptir.

Salonlara daha zengin bir görünüm kazandırmak için ipek veya kadife malzemeden yapılmış gösterişli bir puf, günlük kullanım için ise pamuklu veya suni deri gibi kolay temizlenebilir malzemeden puf modelleri önerilebilir. Oturma odanızdaki pufa karar verirken bir bütün oluşturabilmek için koltuk ve sandalye kumaşlarıyla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Puflar metal veya ahşap gövdeli; deri, kadife ve kapitone gibi kumaş türlerinde çeşitli alternatiflere sahiptir. Silinebilir kumaştan oluşan puflar ise zorlanmadan temizliğinin yapılmasını sağlar. Bunların yanı sıra bir puf seçerken belki de en önemlisi kendi zevkinize uygun bir modele karar vermektir. 

Puflara Oturulabilir Mi?

Puflar yalnızca dekorasyon amaçlı değil oturma alanı olarak kullanılabilir. Alçak bir masanın etrafında oturup bir şeyler yemek, mutfak masasında sandalye yerine veya salonlarda misafirleri ağırlayabilecek ekstra oturma alanı olarak kullanmak amacıyla tercih edilebiliyorlar. 

Puflar çeşitli stil ve kumaşlarda tasarlanmaktadır. Bir odayı tamamlayan vurguda puf seçerken aynı zamanda rahat olmasına da dikkat etmek önemlidir. Puflar hem iç hem de dış mekanlarda tercih edilebilirler.

Puflar Rahat Mıdır?

Puflar en az koltuklar, kanepeler ve sandalyeler kadar rahattırlar. Suni deri, kadife, dokuma gibi çeşitli kumaşlar ile üretilen puflar çeşitli amaçlara yönelik üretilen seçeneklere sahiptir. Özellikle mutfak, salon, bahçe ve balkonda tercih edilebilecek çok sayıda modellerde rahatlığın ön plana alınarak tasarlandığı modeller bulunur.

Puf koltuk şeklinde tasarlanan modeller de rahatına düşkünler için bir alternatiftir. Çoğu puf üzerine oturulduğunda biraz içe doğru batmanıza olanak verir. Deri puflar ise diğerlerine göre daha serttir. Bu özelliği nedeniyle modeller arasından deri puflar rahat bir oturma hissi vermekten ziyade yan sehpa veya orta sehpa olarak tercih edilir.

Puf En İyi Nasıl Temizlenir? 

Puflar genellikle kabarık vurgularla biçimlendirilir. Kullanıldığı kumaşa bağlı olarak farklı şekillerde temizlenmeleri gerekir. Kumaştan yapılmış puflar fırçalama, vakumlama ve nemli bir bezle tozunu alma şeklinde temizlenir. 

Bazı pufların kumaşları çıkarılıp çamaşır makinesinde yıkanabilir özelliğe sahiptir. Böyle bir özelliğe olan pufların renginin solmaması ve kumaşının yıpranmaması için uygun sıcaklıkta yıkanması önemlidir. Deri puflarda çatlak oluşumunu önlemek için ise düzenli olarak cilalanmaları önerilir.

En Ucuz Puf Modelleri ve Fiyatları

Puf fiyatları modeline, üretim materyaline, kumaşına, fonksiyonel özelliğine ve tasarımındaki detaylara bağlı olarak farklılık gösterecektir. Ev dekorasyonunda sıklıkla yer verilen mobilyanın zengin çeşitliliğe sahip olması en ucuz puf modellerinden en pahalıya olacak şekilde her bütçeye uygun alternatiflere rastlamanıza imkan verir. 

Görsel tasarım öğelerince zengin, kaliteli malzemelerden yapılmış ve konforlu puf çeşitlerini daha uygun fiyatlara satın almak için kampanyaları da takip edebilirsiniz. Mobilya mağazalarının sunduğu avantajlardan yararlanmak için online alışveriş mağazalarını takipte kalınız. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR