1 2 3 ... 11 >

Oturma Odası, Oturma Grupları ve Salon Takımları

Salon takımları kuşkusuz bir evin en önemli mobilya parçasıdır. Hem misafir ağırlayacak kadar şık hem de günlük kullanılabilecek kadar rahat ve konforlu olmaları önemlidir. Oturma odasını dekore ederken karşımıza çıkan çağdaş, modern veya klasik tarzdan hangisini seçerseniz seçin Mazello mobilya mağazamızda bakış açınızı yansıtan oturma odası takımı veya salon takımı modellerine rastlayabilirsiniz. 

Oturma Odası Takımına Hangi Mobilyalar Dahildir?

Oturma odası veya salon takımı satın almak hangi kanepenin hangi koltuğa gideceği konusunda düşünmenize gerek bırakmaz. Bir rengin veya tarzın bir diğeriyle çelişip çelişmeyeceği konusunda kararsızlık yaşamanız son bulur. Çünkü oturma gruplarımız birbiriyle uyumlu ancak birbirinden farklı tarz tasarımların olduğu setlerden oluşur. 

Yaşam alanlarına göre boyutları ve içerdiği mobilya sayısı değişse de genel olarak oturma odası takımında üçlü koltuk, ikili koltuk ve tekli koltuk yani berjer yer alır. Dörtlü koltuk içeren salon takımında ise dörtlü koltuğa ek olarak üçlü koltuğa ve tekli koltuğa yer verilmektedir.

Oturma odası takımınızın odanızın genişliğine göre farklı ebatlarda üretilmesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda ücret farkı ile ebatlarda farklılık talep edilebiliyor. Ayrıca takımlara ekleme yaparak kendi takımınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Örneğin küçük evlerde tek adet ikili koltuk ve iki adet tekli koltuk veya büyük salonlarda farklı alanlar oluşturmak için çeşitli ebatlarda birden fazla model tercih ederek evinizi dekore edebilirsiniz. 

Çeyiz seti tamamlamak veya oturma odasını baştan yenilemek amacıyla salon takımı satın alacaklara orta sehpa, zigon sehpa ve TV ünitesi gibi diğer mobilya parçalarıyla uyum sağlayacak tasarımlar önerilir. Birbirini tamamlayan mobilyalar ile ortama hoş bir görünüm kazandırabileceğiniz salon takımları için Mazello mobilya mağazamızı takipte kalın. 

Oturma Odası için Köşe Takımları

Çeşitli ebatta ve stilde tasarlanan köşe takımları arasından her eve ve odaya uygun seçenekler mutlaka vardır. Köşe koltuklarda L görünümlülerin yanı sıra V köşe koltuklar da en çok dikkat çeken modeller arasında yer alıyor. 

Köşe koltuk takımında yer alan parçalardan olmazsa olmazı kumaşıyla, dokusuyla, tarzı ve rengi ile olmazsa olmaz bench veya puftur. Ayrıca köşe takımları orta sehpa ile de tamamlanabilirler. Spor veya klasik görünümlü ve oldukça şık köşe takımları alternatif renk seçenekleri  ile Mazello’da. 

Çeşitli boyutları ve mekanizmaları ile farklı kombinasyonlarda kullanabileceğiniz tasarımlar evinizin havasını değiştirecek. Mazello mobilya mağazamızda bulunan köşe takımları rahat sünger yapısı ve konforlu kullanımı ile yorucu günün ardından kendinize dinlenebilecek bir alan yaratmanızı sağlayacaktır. 

İşlevsel Fonksiyonlara Sahip Kanepeler

Oturma odasındaki tüm diğer eşyalar genellikle kanepe dekoruna bağlı olarak şekillenirler. Bazen dekora uygun bir kanepe bulmak da gerekebilir. İhtiyacınız yeni bir oturma odası dekore etmek mi yoksa eskiyen kanepenizi yenilikçi tasarımlara sahip bir kanepe modeli ile değiştirmek mi? Buna karar vermek seçim yapacağınız kanepe tarzını, rengini ve dokusunu belirlemede etkili olacaktır. 

Kanepelerin en önemli işlevsel özelliği yatak ve depolama alanı olarak kullanılabilmeleridir. Bu yataklı koltuklar sayesinde evinizde konaklamak için bir alana sahip olursunuz. İkili kanepe ve üçlü kanepe gibi çeşitli ebatlarda üretilen kanepeler sayesinde her odaya uygun kanepe bulmak mümkün. 

Web sitemizde yer alan kanepelerin fonksiyonel özelliklerini inceleyerek ihtiyacınızı karşılayan modele kolaylıkla karar verebilirsiniz. Her model ve marka kanepelerin renk panelinden evinizin tarzına uygun renk tonunu bulabilirsiniz. 

Oturma Odası Mobilyaları ile Dekorasyonda Bütünselliği Yakalayın

Mazello mobilya mağazamızın her zevke ve tarza uygun mobilyaları ile salonu ve oturma odasını bütünsel bir şekilde dekore etmeniz kolaylaşıyor. Mağazamız yenilikçi tasarımları modern ve klasik tarz ile buluşturan markaların oturma odası takımlarına erişmenizi sağlıyor.

Oturma odası mobilyalarını yenileyenler için oturma grubu ile birlikte oturma grubu ile uyumlu orta sehpa, TV üniteleri ve puf gibi çeşitli mobilyalar da önerilmektedir. Böylece birbirini tamamlayan mobilyaların dekoratif görüntüsünü yakalamak isterseniz bir veya birkaç uyumlu mobilyayı bir arada tercih edebilirsiniz.

Oturma Odaları Nasıl Dekore Edilir?

Oturma odalarını dekore etmeden önce alanın boyutunu belirlemeniz önemlidir. Kapı ve pencereler gibi ayrıntıları dikkate alarak odanın uzunluğu ve genişliği ile ilgili notlar alabilirsiniz. Oturma odanızın boyutu ve konumu koltuk takımı modellerini incelerken size rehberlik edecektir. 

Geniş salonlarda 3 parçalı oturma odası takımı yeterli olmayabilir. Daha küçük odalarda ise 3 parçadan daha az mobilyaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumlarda Mazello mobilya mağazamızın kendi takımını kendin oluştur hizmetinden yararlanarak takımlarda yer alan mobilyaları azaltabilir veya artırabilirsiniz. 

Oturma odasının odak noktasını koltuk takımları yaparak etrafındaki mobilyaları stratejik olarak düzenleyebilirsiniz. Böyle bir değerlendirmeye yöneldiğinizde söz konusu oturma odasının trafik akışını göz önünde bulundurmanızda fayda var. 

Oturma Grubu Nasıl Seçilir?

Oturma grubunu seçerken koltuk modeli, kumaş rengi ve kumaş türü başta olmak üzere pek çok kriteri göz önünde bulundurmak gerekebilir. Kendi zevkinize göre yeniden düzenlediğiniz oturma odası veya salonunuz için koltuk takımı seçerken diğer mobilyaların da bir uyum içerisinde olmasına dikkat edilmelidir.

Dayanıklı ve kaliteli koltuk takımları seçtiğinizde uzun yıllar kullanmanız söz konusu olacaktır. Zevkinize hitap eden bir koltuk takımını rengi veya kumaşı üzerinde oynamalar yaparak diğer mobilyalar ile bir bütün haline getirebilirsiniz. Mazello mobilya mağazamızda yer alan oturma odaları için koltuk takımları arasından dilediğinizi beğenerek pek çok renk ve kumaş türüne uygun tasarımlara sahip olabilirsiniz.

Modern Oturma Odası Takımları

Modern tarzda tasarlanan oturma odası takımlarında hem ahşap hem de metalik yüzeylerde modellere rastlamak mümkün. Temiz çizgiler ve uyumlu bir renk paleti ile evinizin herhangi bir odasında kullanabileceğiniz modern oturma odası takımlarına yer verdiğimiz web sitemizde yüksek kaliteli tasarımları bir arada bulabilirsiniz. 

Oturma odası için oturma grupları içerisinde dört kişilik koltuklardan tek kişilik koltuklara kadar çok çeşitli ebatlarda seçenekler bulunmaktadır. İster iki kişilik bir koltuk, TV ünitesi ve bench ile kendinize bir takım oluşturun isterseniz de devasa büyüklükte mobilyalar ile geniş odalarınızı dekore edin. 

Rahat ve yataklı kombinasyonları bulunan oturma odası takımlarını orta sehpa ile tamamlayabilirsiniz. Böylece odanın tamamı birbirini tamamlayan mobilyalar ile daha düzenli bir hale bürünecektir. 

Avangarde Oturma Odası Takımları

Fransızca yenilikçi anlamına gelen avangarde tarzda üretilen oturma odası takımları son moda modelleri çağrıştırmaktadır. Cesur renklerin yer verildiği bu modeller tarz olarak da modern çizgiler ile tasarlanmıştır. Mazello mobilya mağazamızda konforlu, şık ve göz alıcı avargarde oturma odası takımları kaliteli markaların imzasını taşımaktadır.

Kaliteden ödün vermeden ekonomik fiyatlarda oturma odası takımı satın almak isteyenler için markaların her bütçeye uygun modellerini Mazello’da bir arada bulabilirsiniz. Pek çok markanın kampanyalarından yararlanarak Mazello mobilya mağazamızdan indirimli oturma odası takımı satın almanız mümkün. 

Country Oturma Odası Takımları

Country tarzı, geleneksel ile modern stilin birlikte tasarlandığı oturma odası takımlarına gönderme yapar. Sade ve şıklıktan yana olanlar için beyaz ve mavi gibi natürel renklere çokça yer verilen koltuk takımları tasarlanmıştır. Mazello mobilya mağazamızda farklı alternatifleri bulunan yumuşak dokulu country oturma odası takımları arasından zevkinize uygun olan model hakkında hemen bilgi alabilirsiniz. 

Web sitemiz üzerinde yer alan whatsapp iletişim hattımıza yazarak oturma odası takımları hakkında detaylı bilgi alabilir ve fiyat bilgisi sorabilirsiniz. Konforu, kaliteyi ve yenilikçi mobilya anlayışını bir arada sunan Mazello mobilya mağazamızdan satın alacağınız oturma grupları ve salon takımlarının adresinize teslimatı ve kurulumu ise ücretsizdir. Hemen telefon numaralarımız üzerinden mağazamız ile iletişime geçerek ihtiyacınıza uygun oturma grubunu ekonomik fiyatlara satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR