ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Mutfak Masa Sandalye Takımları ve Fiyatları

Kendisinden beklenildiği gibi dayanıklı, dekoratif ve güzel bir taraşıma sahip mutfak masaları ile evinizi şımartabilirsiniz. Mutfakta yer vereceğiniz masa ve sandalyelerle evin genel dekorasyonuna katkı sağlayabilir, işlevsel ürünlerin kullanımından yararlanabilir, stil sahibi birisi olduğunuzu ortaya koyabilirsiniz.

Mutfakların boyutlarının ne olduğu, mutfak mobilyalarının türü ve renkleri, zemin ve tavan özellikleri, vb. pek çok faktöre göre mutfak yemek masası takımı ürünlerinden uygun modele yönelebilirsiniz. Küçük mutfaklarda ve dar alana sahip iç mekanlarda tercih edebileceğiniz modeller arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Birbirinden şık mutfak masa takımı mobilyalarını sizlerle buluşturan Mazello, ön planda bulunan popüler stillere ve geleneksel zevkleri tercih edenlere uygun onlarca seçeneği bir araya getiriyor. Mutfak masası takımlarının yemek odasında da kullanılabileceğini, konumlandıracağınız alanın ne olduğundan ziyade; ne gibi tasarımsal özellikler sunduğunu bilmek önemlidir. Buna göre sayfamızdan üstün tasarım özellikleriyle üretilen masa sandalye takımlarını bulabilirsiniz.

Mutfak Masası Takımı Modelleri

Mutfaklarınızda ve yemek odalarınızda hem aileniz hem de konuklarınız için stil sahibi bir yemek masası takımına yer vermek, odanızın görünümünü baştan aşağı değiştirebilir. Bu nedenle tercih edeceğiniz ürünün odanıza görsel olarak neler katabileceği üzerinde durmalısınız. Beğendiğiniz model ve renk seçeneklerine sahip ve aynı zamanda bütçeye uygun alternatiflerle bir araya getirilen, pek çok ürün grubunun yer aldığı ürünlerimizi inceleme fırsatınız bulunuyor.

Mobilya sektöründe en çok çeşitliliğe sahip ürün gruplarından birisi de mutfak masalarıdır. Masanın mutfak ile uyumlu olabilmesi size önemli bir avantaj sunacaktır. Mutfak dolaplarınızla uyumlu bir masa tercih etmek istiyorsanız; geleneksel, modern, minimal, rüstik, sedir tipi, ahşap, puflu, katlanabilir, natürel, vb. pek çok farklı ürün grupları arasından tercih yapabilirsiniz. 

Modern Mutfak Masası Takımları

Modern bir mutfağa sahipseniz, masa seçerken de bu çizgiyi bozmamak adına tarz olarak modern bir masayla odanıza renk katabilirsiniz. 10’larca farklı modern mutfak masası takımı yer alan sayfamızda; rengarenk tasarımlara sahip ürünlerimizi inceleme şansınız bulunuyor. Ayrıca mutfak, salon veya yemek odası için seçebileceğiniz farklı ölçülerle üretilen ürün gruplarımız da tercihlerinizi kolaylaştırabilir.

Çağdaş tasarımlara yer verilen modern stilli mutfak masalarında pek çok farklı materyal ye alabiliyor. Cam masalı, kol dayama özelliği olan sandalyeli, kompakt boyutlu, minderli, silinebilir yüzeyli ya da farklı bir özellikli mutfak masası modellerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Klasik Mutfak Masası ve Sandalye Takımları

Geleneksel mobilya tarzından vazgeçemeyen kullanıcılar için her dönem popüler olma özelliğini koruyan klasik modellere yönelebilirsiniz. Ahşabın ve ahşap renklerinin estetik bir görünümle mobilyada vücut bulması ile birbirinden şık mutfak masası modeli üretilmektedir. Bu ürünlerde iyi bir tasarıma ek olarak dayanıklılık, insan sağlığına uygunluk, yüksek kalite standartlarına uygunluk gibi temel faktörler yer almaktadır. 

4 Kişilik Mutfak Masası Modelleri

Yemek odasında veya mutfakta çok fazla misafir ağırlamayan, en çok 4 kişilik ailelerin tercih ettiği ve minimal boyutlarına karşın estetik görünümleri ile fark yaratan mutfak masası modelleri sizin için uygun olabilir. Çeşitli materyaller kullanılarak tasarlanan 4 kişilik mutfak masası modelleri, karşılıklı iki sandalye veya her bir yanda tek sandalye olacak şekilde konumlandırılabilir. Mevcut alan özelliklerine göre dilediğiniz konumlandırma yöntemini tercih edebilirsiniz. 

4 kişilik mutfak masası ve sandalye takımlarında kare ve dikdörtgen gibi şekillerin yanı sıra eliptik ve dairesel tasarımlara da yer verilmektedir. Beğendiğiniz herhangi bir geometri üzerinde seçim yapabilirsiniz. Fakat alanınızı en verimli şekilde kullanabilmek için doğru olan şekli seçmeniz sizin için en iyisi olacaktır. 

6 Kişilik Mutfak Masası Modelleri

Özellikle geniş aileler ve büyük iç mekan alanına sahip odalar için düşünülebilecek modellerden birisi 6 kişilik mutfak masası takımlarıdır. Bu masa tasarımlarında daha çok dikdörtgen biçimindeki ürünler bulunuyor. Genel olarak genişlik ve uzunluk ölçüleri arasında yarı yarıya bir uzunluk farkı bulunuyor. Mobilya setini odanızda nasıl konumlandıracağınız ise tamamen size kalmış. Odanın merkezinde veya boşluğun daha çok olduğu bölümde yer alabilir. Önemli olan işlevsel olması ve servise imkan tanımasıdır.

Küçük Mutfaklar için Mutfak Masası Takımları

Küçük mutfak alanına sahip olan kullanıcılar için en güzel yemek masası takımları Mazello’da sizlerle. Kompakt tasarımlı bu ürünler, en dar alanlarda bile ihtiyaçlarınıza çözüm sunabilecek kapasitede. Sırt dayama kısmı olmayan daha minimal modelleri tercih edebileceğiniz gibi yüksek sandalyeler ve masalarla modern bir hava yakalayabilirsiniz. Dilerseniz her iki yanında puf şeklinde oturma birimi olan ve diğer iki yanında standart sandalye olan modellere göz atabilirsiniz.

Yemek masasına yer vereceğiniz alan, nasıl bir tasarım seçeneğinize de ışık tutabilir. Farklı ölçülere ve farklı oturma kapasitelerine sahip ürünler için Mazello’nun ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Mutfak Masası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

İyi tasarlanmış bir yemek odası, evinizin odak noktası olabilir. Her ne kadar ismi mutfak masası olarak tabir edilse de; evin herhangi bir bölümünde dekoratif açıdan fayda sağlayacak şekilde kullanılabilir. Fonksiyonel olması ve gereksinimleri karşılaması ise tercihlerinizi etkileyebilecek temel faktörlerden. Şimdi mutfak masası dekorasyonu için neler yapabileceğinize göz atalım.

Yemek Odası Tarzınızı Belirleme

Evin tarzına göre yemek odanızı tamamlayacak bir yemek masası seçin . İster geleneksel, ister çağdaş, ister İskandinav ister rustik bir ortam olsun, yemek masanızı seçerken çevresini yansıtmalısınız. Mevcut iç mekanlarınıza uyum sağlayacak çok sayıda yemek masası tasarımları bulunmaktadır.

Yemek Odası Geometrisini Belirleme

Yemek odanızın büyüklüğü, masanızın şekli ile ilgili söz sahibi olmalıdır. Küçük bir alanınız varsa, kare dört kişilik yemek masası veya yuvarlak bir yemek masası seçebilirsiniz. Bu seçimler, alanınızın sıkışık görünmesine engel olacaktır. Ayrıca son dönemlerde popüler hale gelen üçgen formlu bir yemek masası üzerinde de durabilirsiniz.

Dikdörtgen, oval veya yuvarlak şekilli yemek masaları daha resmi mekanlar için ideal olabilir. Fakat klasik tarzlarda çoğunlukla tercih edilirler.

Malzeme ve Kaplama Belirleme

Kaliteli, dayanıklı malzeme seçimi, uzun vadede yemek masanızın bakımıyla doğrudan ilişkilidir. Ahşap bir yemek masası seçerseniz, her zaman ceviz, maun ve meşe gibi sert ağaçları tercih edin. Öte yandan, yemek masanızı cam tablalı seçmenin avantajı, birkaç dekorla iyi uyum sağlamasıdır. Ayrıca cam masalar yansıtıcı olduğu için odaya daha hafif ve aydınlık bir hava katar. Cam kapakların temizlenmesi orta derecede kolay olsa da parmak izi lekeleri sizin için bir sorun olabilir.

Tercih edebileceğiniz bir diğer malzeme ise orta yoğunluklu sunta (MDF). Dayanıklılığı ve kalitesi ile bilinen işlenmiş MDF'nin temizlenmesi de kolaydır. Granit ve kuvars masa tablaları aynı zamanda çağdaş tarzdaki iç mekanlar için zarif ve kolay bakım seçeneğidir. Ahşap cilalı veya boyalıysa, temizlemek için nemli bir bez kullanın. Zamanla kalıntı bıraktığı için mobilya cilası kullanmaktan kaçının. Granit ve kuvars aynı yöntemle kolayca temizlenebilir.

Kullanım Türü Belirleme

Satın almadan önce yemek masanızı nasıl kullandığınızı düşünün. Örneğin, yemek masanız tüm aile tarafından sürekli kullanılıyorsa, dayanıklı malzemelerden yapılmış sağlam, orta ila büyük boy masaları seçin. Ancak, yemek masanız daha az kullanılıyorsa, desenli kaplamalı masa tablası gibi daha dekoratif yüzeyler tercih edin. 

Kiralık bir evde yaşıyorsanız hafif ve dayanıklı yemek masası tasarımlarını tercih etmenizi öneririz. Dış mekan kullanımı için plastik veya rattan tercihi yapmak harika bir seçim olacaktır.

Oturma Şekli Belirleme

Masa için bir yemek sandalyesi seçmenin ideal yolu, tüm seti satın almak veya masaya mükemmel şekilde uyan sandalyeleri seçmektir. Ancak zaman değişiyor ve eklektik tarz giderek daha popüler hale geliyor.

Yemek masası için sandalyelerin yanı sıra masanın diğer tarafına yerleştirilecek bir bank da seçebilirsiniz. Sadece yerden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda aranjmanınıza tazelik katar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR