MZ-024
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-024
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-024
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-024
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-024
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-024
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-024
ADET
Fiyat Sorunuz
MZ-024
ADET
Fiyat Sorunuz
1 2 >

Yatak Baza Modelleri ve Fiyatları

Uyku kalitesi söz konusu olduğunda baza yatağın kendisi kadar önemlidir. Yatağın üzerine oturduğu taban tipi zamanla yatağın performansını etkileyebilir. Ayrıca doğru baza, destek ve havalandırma sağlayarak yatağın ömrünü uzatarak uzun yıllar boyunca kullanmaya ve kalitesini artırmaya yardımcı olur. 

Baza seçimi; baza tipi, saklama alanı ihtiyacı, yatak odası dekoru ve yatak tipi gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Son derece kullanışlı olan yatak baza modelleri arasından seçim yapmanın dekorasyonun üzerinde bir inceleme gerektirdiğini söyleyebiliriz. 

Yatak Baza Çeşitleri

Tüm yatak boyutlarına uyum sağlayacak ölçülerde yatak baza çeşitlerine rastlamak mümkün. Gizli depolama alanı bulunan bazalı yataklar özellikle küçük yatak odaları için idealdir. Odaya genişlik kazandırması, depolama alanı sunması ve dayanıklı olması gibi nedenlerle yatak odalarında tercih edilen baza çeşitleri, yatak kapasitesi ve tasarımına göre farklı alternatifleri beraberinde getirir.

Tek Kişilik Baza Yatak Modelleri

Bir kişinin kullanabileceği konforda tasarıma sahip tek kişilik baza yatak modelleri çocuk odaları veya öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle çocuk odalarında çocuğunuzun oyuncaklarını veya kullanmadığı eşyaları depo alanında saklayabilir, odanın daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Tek kişilik baza yatak modelleri genellikle 90x190 cm ölçülerde tasarlanmaktadır. Bu ölçü, bir kişinin rahat bir uyku süreci geçirmesini sağlayacak konforda ve genişliktedir. Yatakla aynı boyutta bir depolama alanının olması ise sunduğu en önemli avantajdır.

Çift Kişilik Yatak Baza Modelleri

İki kişinin birlikte rahat bir şekilde uyuyabilmesini sağlayan boyutlarda üretilen çift kişilik yatak baza modelleri ile konforlu bir uyku sizi bekliyor. Geniş ölçüleriyle çift kişilik bazalı yatakların depolama alanı da oldukça büyüktür. Bu sayede yorgan, yastık veya kıyafetler başta olmak üzere pek çok eşyayı sığdırmak ve alandan tasarruf etmek mümkün olacaktır. 

Geniş bir yatakta tek başına uyumayı seven kişiler de çift kişilik bazalı yatakları tercih edebiliyor. Çift kişilik yatak bazalarda ortalama ölçüler 180x200 cm’dir. Dar alanlar için 160x200 cm veya 140x190 cm ölçülerde de yatak baza seçenekleri bulunmaktadır. 

Yatak Baza Başlık Set

Baza-başlık modelleri yatağından memnun olan ancak bazasını değiştirerek daha konforlu bir uyku geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir settir. Bazanın daha hoş görünmesini sağlayan başlık duvar ile yatak arasına bir set çekerek kitap okurken yastığınızı yaslayacağınız bir dayanağa dönüşür. 

Yatağından memnun olmayanlar için ise yatak baza başlık set halinde sunulmaktadır. Yatak, baza ve başlığı set halinde alarak birbiriyle birebir uyumlu bir uyku alanına kavuşmak mümkün. Deri, süet ve kadife gibi kumaşlardan hazırlanan baza başlıkları arasından tarzınızı yansıtan bir modeli tercih edebilirsiniz. 

Yatak baza başlık setlerinde sunulan yataklar ise ortopedik yapıdadır. Böylece vücudun şeklini alan ortopedik yatak ile bel ve vücut desteklenir, istenmeyen uyku sorunlarına çözüm bulunmuş olur. Kaliteli uyku için yatak kalitesinin en önemli etken olduğu unutulmamalıdır.

Yatak Baza Modelleri Akıllı Tasarımlarla Buluşuyor

Yatak baza modelleri depolama ve uyku çözümlerini birleştirerek alandan tasarruf sağlamayı ve fazladan mobilya satın alma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Açılır kapanır sistemli bir mekanizmaya sahip bazalı yataklar, kolaylıkla depolama alanına ulaşmayı sağlar. Kaldırılan yatak kullanıcı tarafından kapatılana kadar yukarıda kalarak güvenli bir kullanım sağlar.

Yatak odanızda konforlu alanlar oluşturmak için seçeceğiniz baza modelinin önemi büyüktür. Geniş iç hacimleri ile yataklı bazalar alandan ekstra yer kazanmanızı sağlar. İçerisine yerleştirilen kıyafet, nevresim, yastık, yorgan, havlu ve kırlent gibi eşyalarınızın toz almadan temiz bir şekilde muhafaza edilmesine yardımcı olur. 

Yatak Baza Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanlar hayatlarının yaklaşık olarak 26 yılını uyuyarak geçirirler. Yatakta geçirilen böylesine uzun bir zamanı kaliteli geçirmek için doğru yatak baza seçimi yapmak önemlidir. Yatak için ana destek görevi gören bazayı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Mevcut Yatak Boyutunu Not Alın

Yalnızca baza satın almak istiyor yatağınızı değiştirmek istemiyorsanız, birbiriyle uyumlu bir baza için yatak boyutunuzu bilmeniz gerekiyor. Yatağın bazaya tam oturması için yatak bedenine uyum sağlaması önemlidir. 

Ne Kadar Yeriniz Var?

Evlenmeye karar verdiniz ve ev eşyalarınızı almaya başladıysanız yerleşeceğiniz evin yatak odasında yatağa ayırabilecek ne kadar yeriniz olduğunu gözden geçirmenizde fayda var. 

Gardırop, komodin ve şifonyer gibi diğer yatak odası mobilyalarıyla birlikte tasarlanan yatak baza modelleri arasından seçim yapacaksanız her biri için ayıracağınız alanın kabaca boyutunu hesaplamanız önerilir. Böylece hangi boyutlarda yatak baza modellerine bakmanız gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.  

Yatak Baza Yüksekliğine Karar Verin

Yatağın sizi rahat ettirecek yükseklikte olmasına dikkat etmeyi unutmayın. Yere yakın uyumayı tercih edenler platform yatak veya düşük profilli yatak baza tercih edebilirler. Yatak baza modelleri tasarlanırken herkesin zevkine ve tercihine uygun alçak ve yüksek seçeneklere yer verilmektedir. Bu nedenle sipariş vermeden önce beğendiğiniz modelin istediğiniz yükseklikte tasarımı olup olmadığını sormayı unutmayın.

Üretim Malzemesini Değerlendirin

Bazalar ahşap veya metal malzemelerden yapılmaktadır. Uzun ömürlü kullanım için yatak baza seçiminde malzeme kalitesi önemlidir. Örneğin, masif ahşap çok sağlam bir malzemedir. Ancak ahşap görünümlü olmasına rağmen kalitesiz üretim malzemeleri kullanılan ürünlere de rastlayabilirsiniz. 

Kaliteli baza satın almak için kullanılan malzemeyi gözden geçirmeniz tavsiye edilir. Dayanıksız metallerden yapılan bazalar düşük kaliteli olduğundan çok fazla yük taşımaz ve kolayca bükülebilir.  

Destek Sistemini İnceleyin

Baza iskeletinin asıl amacı yatağınızı desteklemektir. Bu nedenle çıta sisteminin sağlam olduğundan emin olmalısınız. Kolayca bükülmeyen güçlü çıtalarla hazırlanmış baza iskeleti tercih etmeye özen gösterin. Çıta sayısı az veya aralarındaki boşluk çok fazla ise destek sisteminin güçsüz olduğunu söylenebilir. 

Kaliteye Önem Verin

En ucuz baza modelini seçerek tasarruf etmek istiyor olabilirsiniz. Ancak böyle bir yanılgıya düşüldüğünde ihtiyacınızı karşılamadığını ve uzun ömürlü kullanım sunmadığını fark etmeniz uzun sürmeyecektir. Seçiminizi yapmadan önce yatak baza modelinin kalitesini ve işçiliğini gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Baza Bakım ve Temizlik Önerileri

Düzenli temizlik ve bakım isteyen mobilyalardan bazalar, doğru bakıldığında uzun ömürlü olacaktır. Kolay temizlenebilir baza tercih edecekler için deri başlıklı ve çerçeveli bazalar önerilmektedir. Çünkü deri bazaların leke tutma özelliği oldukça düşüktür.

Baza temizliği yaparken ağır kimyasallar içeren temizlik malzemeleri tercih edilmemelidir. Nemli veya sabunlu bir bez yardımıyla temizlenmesi önerilir. Herhangi bir nedenden dolayı leke oluştuysa kurumadan temizlenmelidir. Aksi halde çıkarmak zorlaşacaktır. Yüzeyde solmaya mahal vermemek için silme sonrası kurulama yapmaya özen gösterilmelidir. 

Bazaların açılır kapanır sistemleri yalnızca ihtiyaç anında açılmalıdır. Güvenli kilit sistemiyle tasarlanan bazalar her ne kadar siz kapatmadan kendi kendine kapanmayacak olsalar da özellikle çocuklu ailelerde kazaya neden olmamak için dikkatli olmakta fayda var.

Her bazanın yüksekliği farklı olsa da birbirlerine yakındır. Depolama alanı olarak kullanılan bazalara aşırı yükleme yapmamak gerekir. Eşyalarınızı dengeli bir şekilde yerleştirerek kullanmak bazanızı koruyacak adımlardan biridir. 

Baza Nasıl Monte Edilir?

Yatak baza satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra adrese teslim edilmek üzere yola çıkan mobilyalar mağaza yetkilileri tarafından yerinde monte edilir. Montaj hizmetinden yararlanmayanlar ise dikkatli bir montaj ile kendileri de baza kurulumunu gerçekleştirebilir. 

Baza ile uyumlu olan başlık tek parça halinde gönderilir. Daha kolay bir kurulum için başlığın diğer parçalara temel olacak şekilde sabitlenmesi önerilir. Montajı için gönderilen tüm parçaların eksiksiz olarak birleştirildiğinden emin olarak sabitleme işlemi tamamlanmalıdır. Ayak koruyucusu varsa baza birleşimi yapılmadan takılması işinizi kolaylaştıracaktır. 

Yatak Baza Fiyatları

Farklı renkleri ve model alternatifleri ile sunduğumuz yatak bazalarda fiyatlar tasarıma ve boyutlara göre farklılık gösterir. Her biri kaliteli malzemelerden üretilen yatak bazalarımız uzun ömürlüdür. Yatak, baza ve başlık halinde sunulan modellerimiz ile yatak odanızın havası değişecek. 

Ortopedik yatak ve geniş uyku yüzeyli bazalar ile derin ve kaliteli uyku için birbirinden farklı renk, desen, ölçü ve modeldeki baza fiyatlarımız hakkında bilgi almak için iletişim numaralarımızı kullanabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR