Tekli Koltuk Modelleri ve Fiyatları

Evinizin hemen her odasında ve hatta hol gibi geniş ve dar alanlarında da tercih edilebilecek eşsiz bir dekorasyon ürünü olan tekli koltuklar, modern ev modasının vazgeçilmez bir parçasıdır. Berjer koltuk olarak da isimlendirilen ve birçok farklı işlev ile birlikte üretilen bu mobilyalar; içerdiği kumaş türüne, iskelet malzemesine, barındırdığı fonksiyonlara ve genişlik-yükseklik gibi ölçülerine göre sınıflandırılmaktadır.

Tekli Koltuk Modelleri ve Özellikleri

Aslına bakılırsa tekli koltuklar tek başlarına birer mobilya grubudur. Kimi zaman oturma odası ve salon takımı setleriyle birlikte iyi bir kombin yakalayabilir, kimi zaman da bir yan sehpa, yuvarlak bir masa veya farklı türde bir mobilya ile ikili oluşturabilir. Keyfini bilen ve mobilya seçiminde tercihlerine güvenenler için iç ortamların dekore edilmesinde son derece başarılıdır. 

Berjer koltukların (tekli koltuklar) özellikleri incelendiğinde; genel olarak yapı malzemesi ve kumaş türüne göre belirli fonksiyonları kazandığı görülmektedir. Yenilikçi tasarımlarıyla göz dolduran bu ürünler, koltuk takımlarıyla birlikte kullanıldığında oturma kapasitesini bir kişi artıracaktır. Örneğin oturma odanız bir adet üçlü koltuk ve 2 adet tekli koltuktan oluşuyorsa; bu durumda toplam 5 kişilik bir oturma kapasitesinden bahsedilebilir.

Tekli koltuk modellerinde ayaklı modeller, yere dairesel bir aparat üzerinde konumlandırılan dengeli modeller, kapitoneli modeller, chesterfield tarzı tekli koltuklar, klasik berjer modelleri ve modern berjer modelleri gibi zengin ürün çeşitliliğiyle kullanıcılara sunulmaktadır. Mazello olarak ev dekorasyonuna katkı sağlayacak ve üstün tasarım özellikleriyle donatılan tekli koltuk modellerini web sayfamızda listeliyoruz.

Modern Tekli Koltuk Modelleri 

Modern berjer tercihinde bulunmak isteyen bir ev kullanıcısıysanız; Mazello’nun geniş ürün yelpazesi arasından beğenilerinize uygun bir model seçebilirsiniz. Dikkat çeken modelleri evinize kazandırmanızı sağlayacak ürünler; oturma odalarında, salonlarda, misafir odalarında, yatak odalarında ve aynı zamanda evin hemen her türlü bölümünde yer alabilmektedir. Berjer modelleri arasından seçim yapmak için ne tarz mobilyalardan hoşlandığınızı belirledikten sonra benzer kategorilerde yer alan ürünlere göz atabilirsiniz.

Tek kişilik koltuk ve berjerler, uygun fiyatlarıyla modern tarzlar için özel olarak tasarlanan formlarda müşterilerimize sunuluyor. Yepyeni trendleri takip eden uzman tasarımcıların elinden çıkan bu modeller, evinizi dekore etmenin harika bir yolu. Sağladığı konfor ve keyifli oturma rahatlığı ile 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanan mobilya gruplarındandır.

Klasik Tekli Koltuk Modelleri

Daha çok geleneksel mobilya konseptinden hoşlananlar için tasarlanan klasik tekli koltuklar, diğer mobilyalarınızla harika bir uyum yakalar. Dairesel olarak oturma şekline sahip olan, kol dayamalı, düğmeli ve minderli modeller ile pek çok farklı formu bünyesinde barındırmaktadır. Bu tür modeller tercih edilebilirken; set olarak birden çok tekli koltuğa aynı odada yer verebilirsiniz. Berjer takımları, daha çok küçük aileler veya oturma odası ve salon gibi odalarına daha fazla oturma kapasitesi kazandırmak isteyenler için ideal olabilir. Eğer set şeklinde bir mobilya satın almak istiyorsanız, seçeceğiniz modeller birbirinin ya aynısı olmalı ya da bu modellerin benzer dekorasyon özelliklerine sahip olduğuna dikkat edilmelidir.  

Mazello’nun tekli koltuk modelleri sayfasında klasik berjerler arasında Derin, Monaco, Roma, Marcus, Gold ve Mimoza olarak isimlendirilen ürün grupları ilginizi çekebilir. Bu modellerin bazıları yere yakın konumlandırılabilirken, bazıları yüksek ayak yapısı ile ev temizliğinde daha rahat etmek isteyenler için tercih edilebilir. 

Ayaklı Tekli Koltuk Modelleri

Tekli koltuk modelleri ya ayaklı modeller, ya da zemine farklı bir aparatla yaslanan dairesel veya “U” şeklinde olan modellerden oluşmaktadır. 4 ayaklı veya bir platform biçiminde olan yekpare ayaklı olarak imal edilebilmektedir. Evinizin tarzı, hangi odada yer vereceğiniz, dekorasyonda yenilikçi yaklaşımınız ve tercihleriniz, hangi modeli seçeceğiniz hakkında fikir verebilir. 

Ahşap ayaklı berjer koltuklar, metal ayaklı berjer koltuklar, yüksek ayaklı berjer koltuklar ve klasik ayaklı berjer koltuklar en çok talep gören modeller arasında bulunuyor. 

Minderli Tekli Koltuk Modelleri

Oturma odaları ve salonların gözde mobilyalarından birisi olan ve iç mekana dekoratif bir değer kazandıran tekli koltukların hemen hepsi kaliteli bir sünger yapısına sahiptir. Bazıları yay ve sünger karışımı olabiliyorken; bazıları direk olarak bir minderden oluşmaktadır. Her bir model, rahatlık ve konfor açısından diğer modellere göre avantajlar ve dezavantajlara sahip olabilir. Minder yüksekliği, koltuğun zemine olan uzaklığı, genişlik ve uzunluk ölçüleri gibi farklı tür özelliklere göre seçim yapabilirsiniz.

Düğmeli Tekli Koltuk Modelleri

Hem klasik hem de modern ev dekorasyonu içerisinde kendisine yer bulabilen düğmeli tekli koltuk modelleri, chesterfield tarzı mobilya grubuna dahil olmaktadır. Kimilerinde düğmeler daha belirgin ve büyük olabiliyorken; kimilerinde daha zarif ve kumaş içine gömmeli olacak şekilde tasarlanmaktadır. Farklı renk ve kalınlıkta olan düğmeli tekli koltuklar; geleneksel ve yenilikçi mobilyalarla harika bir bütünlük oluşturur. 

Fonksiyonel Tekli Koltuk Modelleri

Diğer mobilya türlerinde olduğu gibi tekli koltuk modellerinde de kullanıcıların aradığı temel özelliklerden birisi fonksiyonel olmasıdır. Kimileri yalnızca konforlu bir mobilyaya sahip olmak isterken; kimileri ekstra işlevlerinin bulunmasını ister. Mazello olarak geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmayı amaçladığımız için her zevke uygun modellerle hizmet vermekteyiz. 360 derece dönebilen döner tekli koltuklar, sırt desteği sunan ortopedik modeller, vb. farklı türde fonksiyonlara sahip ürünleri sizlere sunuyoruz. Ayrıca tüm ürünlerimizin silinebilir ve kir tutmayan kumaştan imal edildiğini de ifade etmek isteriz.

Tekli Koltuk Modelleri Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ne kadar berjer koltuklar tasarım ve form itibariyle farklı ürün yelpazesini içerisinde barındırsa da; renk ve kumaş özelliği gibi farklı türde unsurlara da sahiptir. Evinizi hareketli, sakin veya eğlenceli bir mekan haline dönüştürmek istediğinizde; amacınıza uygun olabilecek bir model seçimi sizin için ideal olacaktır. Koltuk ve perdelerinizle uyumlu tekli koltuklar için diğer eşyalarınızın renklerini baz alıp; renk paletleri arasından buna uygun bir seçim yapmanız faydanıza olacaktır.

Eğer zıt-kontrast renklerden hoşlanıyorsanız; mobilyalarınızın renk seçiminde işinizin kolay olduğunu söyleyebiliriz. Renk çemberinde birbirine karşılık gelen renkler, zıt renkler olarak isimlendirilir. Örneğin siyah ve beyaz, mor ve sarı, turuncu ve mavi gibi ikili renk kombinleri kullanabilirsiniz. Ayrıca sıcak ve soğuk renklerin inanılmaz bütünlüğü de özgün bir seçim yapabilmeniz için size yol gösterebilir. 

Berjer koltuklar diğer mobilyalara göre odanızda daha az yer kaplayacağından; ebatları nispeten biraz daha esnek tutabilirsiniz. Fakat konumlandıracağınız alanda sıkışıklığa mahal vermemeniz gerekir. En azından iki mobilya arasında ideal yürüme mesafesi olan 60 cm kadar bir boşluk bırakmanız önerilir. 

Tekli koltuk modellerini satın almadan önce bütçenizi de düşünmeniz kaçınılmaz olacaktır. Mazello olarak cazip fiyatlar ve kampanyalı ürünlerle bütçenizi sarsmayacak ürünler sunmaktan gurur duyuyoruz. Taksitli alışverişin keyfini, güvenli ödeme seçeneklerine sahip sistemlerimizle yaşayabilirsiniz.

Tekli Koltuk Fiyatları

Tekli koltuk veya diğer ismiyle berjerlerin fiyatları, geniş bir skalada yer almaktadır. İçerdiği fonksiyonlara, hangi tür malzemeler kullanılarak imal edildiğinde, varsa el işçiliğine göre, üretim tekniği ve ölçülerine göre tekli koltuk fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilmektedir. Fakat ayırdığınız bütçe için en uygun koltuk modellerine Mazello web sitesinden ulaşabilirsiniz.

En iyi koltuk tasarımlarına yer verdiğimiz sayfamızda; onlarca farklı berjer koltuk modeli seçeneği ile her zevke ve her dekorasyona uygun ürünler sunuyoruz. Evinizi nasıl bir karaktere büründürmek istiyorsanız; buna göre bir seçim yapabileceğiniz zengin ürün yelpazesi ile sizlere hizmet veriyoruz. Neşeli evler, modern evler, geleneksel evler, çiftlik evleri, köy evleri, yenilikçi dekorasyona sahip evler ve aklınıza gelebilecek her ev dekorasyonu için kullanmaktan keyif alacağınız berjer koltuk modellerine sayfamızdan erişebilir, güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR